Kauno literatūrinio almanacho-2018 sutiktuvės

Kauno G. Deržavino rusų literatūros klubas praėjusių metų pabaigoje išleido penktąją Kauno literatūrinio almanacho knygą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Vasario 21 d. Tautinių bendrijų namuose vyko šio leidinio sutiktuvės

Jo turinį apžvelgė klubo pirmininkas Galimas Sitdykovas. Almanache išspausdinta 45 įvairių tautybių, skirtingo išsilavinimo, profesijų, gyvenimiškos patirties autorių kūryba. Bet visus juos vienija pagarba savo valstybei Lietuvai, jos istorijai. Kaip pažymėjo klubo vadovas, taip pat įvairi ir autorių geografija. Jie gyvena Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje, Alytuje, Jonavoje ir kitose šalies miestuose bei rajonuose. Be mūsų šalyje gyvenančių, almanacho puslapiuose svečiuojasi poetai iš Rusijos. Gan plati ir almanacho tematika. Gamtos motyvai, meilė gimtajam kraštui, skaudūs praeities, pavyzdžiui, tremties atsiminimai ir kt.

Sutiktuvėse klubo nariai skaitė savo eiles. Tai Galina Ivanova, Sergejus Rybkinas, Tatjana Kaziūnienė, Liudmila Kuprina,Lilija Korol, Lilija Nosko, Olga Denkovskaja.

Žodį tarė Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas prof. dr. Adas Jakubauskas. Jis yra išleidęs du eilėraščių rinkinius. Jo eilės išspausdintos keturiose almanacho knygose.

Kolegas sveikino Tarptautinės rašytojų ir publicistų asociacijos respublikinės draugijos prezidentas Levas Mesengiseris. Jis pasidalino įspūdžiais apie šiandien prasidėjusią Vilniaus knygų mugę ir apgailestavo, kad joje nėra knygų rusų kalba.

Almanacho sutiktuvėms lyrišką foną sukūrė Michailas Maslovskis, padainavęs rusiškų romansų. Akomponavo kompozitorė, pianistė Lidija Koroliova.

Dar pora žodžių apie almanachą. Dėmesį patraukia aukšta poligrafinė kokybė. Viršelį puošia Vyčio skulptūros „Laisvės karys“ nuotrauka. Skulptūra iškilmingai atidengta pernai liepos 5 d. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse prie Kauno pilies. Nuotraukos autorius – Rimantas Leitanas. Leidinyje spausdinami dailininko Vladimiro Beresniovo grafikos darbai ir humoristiniai piešiniai.