Puslapis atnaujinamas, prašome apsilankyti senoje svetainėje adresu: http://old.tbn.lt

Ministras Pirmininkas A.Butkevičius Tautinių bendrijų namuose susitiko su Tautinių bendrijų tarybos nariais

Sausio 8 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Tautinių bendrijų namuose susitiko su Tautinių bendrijų tarybos nariais. Susitikimo metu aptarti aktualūs tautinių bendrijų gyvenimo, veiklos klausimai.

Ministras Pirmininkas A.Butkevičius Tautinių bendrijų namuose susitiko su Tautinių bendrijų tarybos nariais

Naujas "Lietuvos totoriai" numeris

Tinklalapyje paskelbtas naujas laikraščio "Lietuvos totoriai" numeris. 

Naujas "Lietuvos totoriai" numeris

Naujas žurnalo "Tautinių bendrijų naujienos" numeris

Tinklalapyje paskelbtas naujas žurnalo "Tautinių bendrijų naujienos" numeris. Malonaus skaitymo.

Naujas žurnalo "Tautinių bendrijų naujienos" numeris

Paminėta Pasaulinė poezijos diena

Kovo 21 d. Tautinių bendrijų namuose minėta Pasaulinė poezijos diena.

2000 m. UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji poezijos diena buvo paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

Skaityti plačiau

Lietuvos totoriai šventė Novrūzą

Kovo 21 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovės didžiojoje salėje nebuvo kur obuoliui nukristi. Tiek daug žmonių iš įvairių šalies kampelių susirinko švęsti tarptautinės pavasario lygiadienio šventės Novrūzo. Į ją atvyko totoriai iš Vilniaus miesto ir rajono, Visagino, Klaipėdos, kitų tautinių bendrijų atstovai, vilniečiai, kuriems įdomi šios vienos seniausių Lietuvos etninių grupių kultūra ir tradicijos. Šventės svečiai – totorių atstovai iš Lenkijos miesto Baltstogės ir Baltarusijos Naugarduko.

 
Skaityti plačiau

Eilėraščių rinkinio „Rudenį laimė ateina“ sutiktuvės

Kovo 19 d. Tautinių bendrijų namuose įvyko Galinos Kuzminos ir Jurijaus Ščiuckio eilėraščių rinkinio „Rudenį laimė ateina“ („Осенью счастье приходит“) rusų kalba sutiktuvės.

Abu autoriai su poezijos mūza draugauja jau daugelį metų, tiktai neskubėjo savo kūrybos skelbti viešai. Ir šį kartą į poezijos šventę jie pakvietė tiktai bičiulius, artimiausius draugus. Jie galėjo gėrėtis ne tik eilių minties gilumu. Klausytojai turėjo progos išgirsti aukšto meninio lygio skaitomą poeziją. Ir nenuostabu, nes abu autoriai yra aktoriai, kurį laiką kartu dirbę Lietuvos rusų dramos teatre. J. Ščiuckis, kaip jis pats sako, ir šiandien jame tarnauja. Todėl buvusių kolegų kaimynystė vienoje poezijos knygoje nėra atsitiktinė.

Skaityti plačiau

Literatūrinis muzikinis renginys „Apie laiką ir apie save“

Kovo 18 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko literatūrinis muzikinis renginys „Apie laiką ir apie save“. Renginio metu salono „Gyvenimo melodija“ vadovė Regina Kanajeva skaitė savo kūrybos eilėraščius

Skaityti plačiau

Tautinių bendrijų lyderiai dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės atkūrimo 25-mečio minėjime

Kovo 17 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose buvo paminėtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės atkūrimo 25-metis. Šventiniame renginyje dalyvavo ir šalies tautinių bendrijų atstovai. 

Skaityti plačiau

Armėnų tautos genocido 100-ųjų metinių minėjimas

Kovo 16 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Armėnijos ambasada surengė armėnų tautos genocido 100-ųjų metinių minėjimą bei atidarė parodą „Armėnų genocidas pirmuosiuose pasaulio spaudos puslapiuose“. prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms buvo uždegtos žvakutės ir padėti gėlių vainikai nuo Lietuvos ir Armėnijos.

Po to Genocido aukų muziejaus konferencijų salėje vyko parodos, kurią parengė Armėnų genocido muziejus-institutas (Jerevanas, Armėnija), atidarymas.

 
Skaityti plačiau

Naujas studijos „Plejada“ poetinis almanachas

Kovo 13 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje buvo pristatytas studijos „Plejada“ poetinis almanachas „Sozvezdije golosov“ („Balsų žvaigždynas“). Meninį leidinio apipavidalinimą atliko Milena Eitavičienė. Almanache, kurio apimtis 112 puslapių, spausdinami nauji studijos narių eilėraščiai ir Georgijaus Počiujevo poema.

Skaityti plačiau

Parodos „Gyvenimo akimirkos“ pristatymas

Kovo 12 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje įvyko Lietuvos armėnų bendruomenės nario Ruslano Arutiuniano tapybos darbų parodos „Gyvenimo akimirkos“ pristatymas. 

Skaityti plačiau

Tautinių bendrijų atstovai iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių minėjime

Kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių minėjimas. Renginio metu sveikinimo kalbas sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, kiti garbingi iškilmingo renginio svečiai.

Džiugu, kad į šį svarbų visiems Lietuvos žmonėms renginį tradiciškai buvo pakviesti Lietuvos tautinių bendrijų atstovai. Iškilmingame renginyje pirmą kartą dalyvavo tautiniais rūbais pasipuošę šalies tautinių bendrijų atstovai, gyva grandine simboliškai apjuosę Seimo salę.

Skaityti plačiau

Ruslano Arutiuniano tapybos darbų paroda „Gyvenimo akimirkos“

Tautinių bendrijų namų Svetainėje pradėta eksponuoti Lietuvos armėnų bendruomenės nario Ruslano Arutiuniano tapybos darbų paroda „Gyvenimo akimirkos“.  

Pažymėtina, jog parodoje kartu su Ruslano darbais eksponuojami jo anūkų - Rūtos ir Andriaus Ribikauskų piešiniai bei keramikos darbeliai.

R. Arutiunian gimė Vardeneso kaime, Armėnijoje. 1972 m. baigė Jerevano universitetą, kurs studijavo taikomąją matematiką. 1973 m. su šeima persikėlė į Lietuvą. 

Skaityti plačiau