Puslapis atnaujinamas, prašome apsilankyti senoje svetainėje adresu: http://old.tbn.lt

LR Seimo Pirmininkas susitiko su tautinių bendrijų atstovais

Vasario 10 d. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Tautinių bendrijų tarybos nariais ir šalies tautinių bendrijų lyderiais.Susitikimo metu tautinių bendrijų nariai padėkojo Seimo Pirmininkui už dėmesį tautinėms bendruomenėms bei pristatė aktualius klausimus.

LR Seimo Pirmininkas susitiko su tautinių bendrijų atstovais

Tautinės bendrijos nenori būti priešiškos Lietuvai propagandos įrankiu

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Tautinių bendrijų taryba

Tautinės bendrijos nenori būti priešiškos Lietuvai propagandos įrankiu

AZERBAIDŽANIEČIŲ RAŠYTOJO KNYGA IŠLEISTA LIETUVIŲ KALBA

šviesą išvydo Džalilo Mamedguluzadės (Cəlil Məmmədquluzadə) knyga „Nerimas“ (“Nigarançılıq”).

Tai, XX a. azerbaidžaniečių literatūros klasiko - rašytojo, dramaturgo, publicisto, satyrinės periodikos pradininko, tautinės savimonės žadintojo ir tiurkų tautų švietėjo apsakymai.

 

 

AZERBAIDŽANIEČIŲ RAŠYTOJO KNYGA IŠLEISTA LIETUVIŲ KALBA

Laikraštis "Lietuvos Totoriai"

Naujas Lietuvos totorių bendruomenės laikraščio "Lietuvos Totoriai" numeris. Daugiau

Laikraštis "Lietuvos Totoriai"

S. Šedbaras. Smurtu ištrinta Mažosios Lietuvos praeitis

Trėmimai yra neteisė – ir vakar, ir šiandien . Šiuos žodžius perskaičiau žurnalo „Deutscher ostdienst (Nachrichtenmagazin des Bundes der Vetriebenen)“ 2015 m. ketvirtajame numeryje.

Niekas geriau šių žodžių nesupras kaip tie, kurie žino, ką reiškia masiniai trėmimai ir ką patiria žmonės, kuriems duodamos kelios valandos susiruošti į kelionę nežinomybėn su verkiančiais kūdikiais ir pasiligojusiais senoliais. Lietuvos gyventojai tai patyrė, jie žino, kad trėmimai – vienas didžiausių pačios brutaliausios jėgos ir prievartos pasireiškimų. Tragiškas šios prievartos faktas yra ir Mažosios Lietuvos gyventojų genocidas. 

S. Šedbaras. Smurtu ištrinta Mažosios Lietuvos praeitis

Natalija Šertvytienė – Nacionalinio lygybės ir įvairovės apdovanojimo laureatė

Kovo 29 d. Valdovų rūmuose Vilniuje iškilmingos ceremonijos metu Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu bei Norvegijos Karalystės ambasada įteikė Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2016, kuriais apdovanoti lygybės ir įvairovės srityje pasižymėję asmenys, organizacijos, jų idėjos, projektai, iniciatyvos, poelgiai, veiksmai. Apdovanojimai skirti devyniose nominacijose.

2016 metų Nacionalinis lygybės ir įvairovės apdovanojimas „Tautų dialogo“ kategorijoje įteiktas Vilniaus ukrainiečių bendrijos pirmininkei, Tautinių bendrijų tarybos narei Natalijai Šertvytienei – už aktyvų tautų dialogo puoselėjimą Lietuvoje, ukrainiečių tautinio tapatumo išsaugojimą bei puoselėjimą, tolerancijos ugdymą.

„Tautų dialogo“ apdovanojimas skiriamas už nuopelnus veikiant tautinių bendruomenių integravimo, ksenofobijos, rasinių, etninių stereotipų mažinimo procesuose.

 
Skaityti plačiau

Nattelos Ovsijenko (Ukraina) tapybos darbų paroda

Kovo 18 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje pradėta eksponuoti Nattelos Ovsijenko (Ukraina) tapybos darbų paroda.

Pristatydama savo parodą, Nattela Ovsijenko rašo: „Gimiau 1961 m. tolimajame Sibire, Omske. Tėtis buvo kariškis, todėl mūsų visa šeima (buvome keturi vaikai) dažnai keisdavo gyvenamąją vietą. Vaikystė buvo sunki – anksti mirė tėtis. Mamos netekome, kuomet man buvo 28 metai. Mama buvo šviesi, gyvenimą mylinti asmenybė ir tas charakterio savybes perdavė savo vaikams. Ji mokė mus mylėti ir džiaugtis gyvenimu, svajoti ir siekti savo svajonių.

 
Skaityti plačiau

Vilniaus ukrainiečių bendrijos renginys, skirtas Tarasui Ševčenkai

Kovo 18 d. Tautinių bendrijų namuose vyko renginys, skirtas iškiliam ukrainiečių Kobzariui, poetui, dailininkui Tarasui Ševčenkai, kurį organizavo Vilniaus ukrainiečių bendrija.

Susirinkusius sveikino Vilniaus ukrainiečių bendrijos pirmininkė Natalija Šertvytienė, Ukrainos ambasados Lietuvoje atstovas, Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčio kunigas tėvas Vitalijus.

Renginyje dalyvavo Visagino ukrainiečių ansamblis „Kalyna“.

Skaityti plačiau

Pristatyta multimedijos plokštelė, skirta Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektams

Kovo 16 d. Tautinių mažumų departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pristatyta multimedijos plokštelė, skirta Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektams. Departamento iniciatyva išleistame diske – fotografo Kosto Šukevičiaus įamžinti Lietuvos tautinių bendruomenių paveldo objektai 3D panoraminėse nuotraukose. Multimedijos plokštelėje pristatomas Lietuvos lenkų ir žydų bendruomenių paveldas.

Skaityti plačiau

Koncertas „Mano atminties bangomis“

Kovo 15 d. Tautinių bendrijų namuose vyko koncertas „Mano atminties bangomis“. Koncertavo Lietuvos operos ir baleto teatro solistas Arvydas Markauskas ir pianistė Irena Čiurilaitė–Markauskienė. Savo eilėraščius koncerto metu skaitė Valentina Skardžiuvienė ir Nina Chižij.   

Koncertą vedė ir savo eiles kaitė salono „Gyvenimo melodija“ vadovė Regina Kanajeva.

Skaityti plačiau

„Lietuvių kalbos dienų“ baigiamasis renginys

Kovo 13 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje vyko „Lietuvių kalbos dienų“ baigiamasis renginys. Jo pradžioje Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas pasidžiaugė, jog šis, jau antrus metus organizuojamas renginys, randa pritarimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.  

LMA Vrublevskių bibliotekos darbuotoja Rasa Sperskienė papasakojo apie lietuvių švietimo mokslo draugiją „Rytas“, veikusią 1913–1938 m.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė doc.dr. Daiva Vaišnienė pabrėžė, jog lietuvių kalbos dienų metu Lietuvoje ir užsienyje vyko daugiau kaip 2100 renginių – kalbos konkursų, viešų paskaitų, diskusijų, parodų. Dienų programoje dalyvavo 56 Lietuvos savivaldybės, 10 užsienio valstybių lietuvių bendruomenės, Lietuvos aukštosios ir bendrojo ugdymo mokyklos, muziejai, bibliotekos.

 
Skaityti plačiau

Laikraštis "Lietuvos Totoriai"

Typography

Naujas Lietuvos totorių bendruomenės laikraščio "Lietuvos Totoriai" numeris. Daugiau

Skaityti plačiau

Džalilo Mamedguluzadės knygos „Nerimas“ pristatymas VU bibliotekoje

Kovo 10 d. Vilniaus universiteto bibliotekoje visuomenei buvo pristatyta azerbaidžaniečių literatūros klasiko Džalilo Mamedguluzadės knyga „Nerimas“, kurią į lietuvių kalbą išvertė Mahiras Gamzajevas ir Irena Aleksaitė.  

Knygos anotacijoje rašoma: „ XX a. Azerbaidžaniečių literatūros klasiko, rašytojo, dramaturgo, vieno žymiausių kritinio realizmo atstovo, vertėjo, publicisto, satyrinės periodikos pradininko, tautinės savimonės žadintojo ir tiurkų tautų švietėjo Džalilo Mamedguluzadės apsakymų rinktinėje lietuvių skaitytojui pirmą kartą pateikiami vieni geriausių jo kūrinių, kuriuose jis kritikavo feodalinių santykių atgyvenas, šaipėsi iš religinės tamsybės ir fanatizmo. Autorių domino paprastų žmonių, užguitų valstiečių gyvenimas, jis piktinosi tuo, kas trukdo žmonėms gyventi laisvai ir oriai.“ Knygos leidybą rėmė Azerbaidžano Respublikos ambasada Lietuvoje.

 

Skaityti plačiau

Baltarusių dramaturgo Pranciškaus Alechnovičiaus spektaklis „Mūsų minties šešėlis“

Kovo 9 d. Tautinių bendrijų namuose gausiai susirinkę žiūrovai žiūrėjo spektaklį „Mūsų minties šešėlis“, sukurtą baltarusių dramaturgo Pranciškaus Alechnovičiaus dramos motyvais. Spektaklis – Baltarusijos valstybinės dailės akademijos režisūros skyriaus  absolventės Ninos Obuchovos magistro darbas. Spektaklyje vaidina Vitebsko Nacionalinio akademinio Jakubo Kolaso dramos teatro (Baltarusija) aktoriai: Natalija Aladko, Genadijus Haiduk, Uljana Atiasova, Romanas Solovjovas.

Skaityti plačiau

Poeto, dramaturgo, vertėjo Vitalijaus Asovskio kūrybos vakaras

Kovo 9 d. Tautinių bendrijų namuose literatūrinis susivienijimas LOGOS surengė poeto, dramaturgo, vertėjo Vitalijaus Asovskio kūrybos vakarą. Vakaro pradžioje renginio dalyviams V. Asovskį pristatė ir apie jo kūrybinį kelią pasakojo humanitarinių mokslų daktarė, asociacijos „Melos“ pirmininkė Jelena Bachmetjeva. Vėliau kūrėjas skaitė savo eilėraščius, jo atliktus lietuvių poetų vertimus į rusų kalbą, dalijosi savo įžvalgomis apie šiuolaikinę poeziją.

 
Skaityti plačiau