Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!

Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!

 

Gerbiamieji!

Sveikiname visus įvairių tautybių Lietuvos žmones su Kovo 11-ąja – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!

Švenčiant trečiąjį atkurtos nepriklausomos Lietuvos dešimtmetį, linkime visiems vienybės, darnos, veržlumo ir ryžto. Didžiuokimės mūsų valstybe, branginkime ją!

Būkime ir toliau kartu kurdami mūsų Lietuvos ateitį!

Tautinių bendrijų namai

Vilniaus ukrainiečių renginys, skirtas T.Ševčenkai atminti

Kovo 8 d. Tautinių bendrijų namų Renginių salėje vyko Vilniaus ukrainiečių bendrijos (pirmininkė Natalija Šertvytienė) organizuotas renginys, skirtas iškilaus Ukrainos Kobzariaus Taraso Ševčenko atminimui.

Šventinį renginį pradėjusi N. Šertvytienė pabrėžė, kad tai vienas iš renginių, skirtų tradicinėms Taraso Ševčenkos dienoms Lietuvoje.

Renginyje dalyvavo ir kalbėjo Ukrainos Nepaparastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje. Jis pabrėžė. jog T.Ševčenkos filosofinis laisvės troškimas apjungia visus ukrainiečius.

Skaityti plačiau

Tautinių bendrijų namuose lankėsi ESBO vyriausiasis komisaras Lamberto Zannier

Kovo 5 d. Tautinių bendrijų namuose lankėsi Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos vyriausiasis komisaras Lamberto Zannier, kuruojantis tautinių mažumų klausimus. Jį lydėjo Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė.  

 

Skaityti plačiau

Lietuvos kazachų bendruomenės „Nursaulė“ renginys

Kovo 3 d. Tautinių bendrijų namuose vyko renginys, kurio metu Lietuvos kazachų bendruomenės „Nursaulė“ (pirmininkė Sabina Kanapina) nuolatinėms patalpoms buvo suteiktas Abu-Nasr Al-Farabi vardas.

Renginyje dalyvavo Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė, Kazachstano užsienio reikalų viceministras Baimuchan Margulan, Kazachstano ambasadorius Lietuvoje J.E. Viktor Temirbajev, Lietuvos kazachų bendruomenės bei kitų tautinių bendrijų atstovai.

Skaityti plačiau

Marcišoro šventė Tautinių bendrijų namuose

Kovo 1 d. Tautinių bendrijų namuose Lietuvos rumunų kultūros bendrija „Dačija“ (pirmininkė Lučija Bartkienė) šventė Marcišorą.

Pradėdama šventę L. Bartkienė pabrėžė, joga tai tradicinė pavasario atėjimo šventė, susijusi su žemdirbystės ciklu, o jos ištakos siekia daugiau nei 8000 metų. Šventės simbolis „MARCIŠOR“ - raudonas ir baltas pumpurėliai, simbolizuojantys meilę ir pagarbą. Dovanodami vienas kitam šį mažą, mielą amuletą, žmonės vieni kitiems linki svajonių išsipildymo, meilės ir laimės  Jos nuomone, džiugu, kad šią šventę bendrija pažymi jau daugiau kaip 30 metų. „Tai pavasario, atgimimo, širdies šventė“, - teigė Lučija.

 
Skaityti plačiau

Susitikimas su dailininku Vytautu A. Gocentu

Vasario 27 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje vyko susitikimas su dailininku Vytautu A. Gocentu. Jo tapybos darbų rinkinys „RUSNĖS, ŠILUTĖS IR KLAIPĖDOS PEIZAŽAI. 2012-2019“, sudarytas iš autoriaus aštuonių tarptautinių tapybos plenerų, vykusių 2012-2019 m. Rusnėje, o taip pat Klaipėdos bei Šilutės etiudų eksponuojamas Tautinių bendrijų namuose.

 
Skaityti plačiau

Kviečiame į spektaklį „Troškimų ir svajonių medis”

Kviečiame į spektaklį „Troškimų ir svajonių medis”, kuris vyks 2020 m. kovo 4 d. (trečiadienį) Vilniaus kameriniame teatre (Konstitucijos pr. 23, Vilniuje). Spektaklio pradžia 18.30 val. Įėjimas su bilietais.

Jei norite įsigyti 10 ir daugiau bilietų susisiekite!

Agnė Rudzinskienė

rezervacijos@tiketa.lt

Darbo laikas: I-V 9-17 val.

Daugiau informacijos: +370 655 730 56

 

Skaityti plačiau

Vytauto Gocento tapybos darbų paroda

Tautinių bendrijų namų Svetainėje eksponuojama Vytauto A. Gocento tapybos darbų paroda „RUSNĖS, ŠILUTĖS IR KLAIPĖDOS PEIZAŽAI. 2012-2019“, sudaryta iš autoriaus aštuonių tarptautinių tapybos plenerų, vykusių 2012-2019 m. Rusnėje, o taip pat Klaipėdos bei Šilutės etiudų.

Autorius, dirbantis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, savo žinias, energiją atidavė ne tik bibliotekininkystei, bet ir Mažajai Lietuvai. Jis – ir Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ vienas iš kūrėjų, o dabar valdybos narys ir Vilniaus skyriaus vadovas, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos kolegijos narys. Visi jo gyvenimo takai vėl ir vėl grįžta į Mažąją Lietuvą – jai skirti ir eilėraščiai, ir straipsniai, ir rašoma atsiminimų knyga „Konvalijos iš Klaipėdos“.

 
Skaityti plačiau

Duonos šventė Tautinių bendrijų namuose

Vasario 7 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė Duonos šventė. Ją pradėjo Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė, Tautinių bendrijų tarybos narė Lučija Bartkienė, beje, jau ketvirtą kartą - šio renginio vedėja.  

Į šventę susirinko gausus būrys tautinių bendrijų atstovų, vilniečių ir svečių. Tarp dalyvaujančių buvo matyti pasipuošusių įvairių tautų nacionaliniais kostiumais.

Akį traukė ir apetitą žadino išradingai papuošti šventiniai stalai, ant kurių puikavosi įvairiausi duonos, pyrago pavyzdžiai. Kiekviena tauta turi gilias, šimtmečiais susiformavusias duonos kepimo, jos vartojimo tradicijas, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tačiau vienas bruožas būdingas visų tautų tradicijoms. Tai didžiausia pagarba duonai, ją neretai sunkiomis gamtinėmis sąlygomis auginantiems žmonėms, kepėjams ir kitų profesijų atstovams, kurių darbščios rankos lydi žemėn išbertą grūdą iki mūsų stalo. Apie tai yra daug patarlių, priežodžių, išminties perlų. Apie juos Duonos šventėje pasakojo, kvietė paragauti savo nacionalinių kepinių, dalinosi jų gaminimo paslaptimis įvairių tautinių bendrijų atstovai.

 
Skaityti plačiau

Maloniai kviečiame į Hanos Vinokur ir Vitalijaus Laptevo koncertą

Typography

Maloniai kviečiame į Hanos Vinokur ir Vitalijaus Laptevo koncertą, kuris vyks 2020 m. vasario 9 d. (sekmadienį)

Tautinių bendrijų namų Renginių salėje (Raugyklos g. 25, Vilniuje). Pradžia 15.00 val.

Skaityti plačiau