Tautinių mažumų festivalis „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“

Liepos 8 d. Trakų Salos pilyje nuo vidurdienio iki vakaro skambėjo šokių melodijos, sklido dainos įvairių šalies tautų kalbomis. Senojoje Lietuvos sostinėje jau ketvirtą kartą vyko tautinių mažumų festivalis „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“. Šiemet šiai šventei naujų spalvų suteikė ir ta aplinkybė, kad Trakai paskelbti Lietuvos kultūros sostine2020. Šis festivalis yra sudėtinė Kultūros sostinės programos dalis. Geros susirinkusių nuotaikos nesudrumstė ne kartą nulijęs sodrus lietus.

Festivalio dalyvius ir svečius sveikino kultūros viceministrė Zita Bružaitė, Tautinių mažumų departamento prie LRV direktorė dr. Vida Montvydaitė ir kiti.

Pagal tradiciją nuo scenos į dangų buvo paleisti balti balandžiai – taikos, santarvės simboliai.

Pirmieji į sceną pakilo lenkų dainų ir šokių ansamblio „Troczanie“ dainininkai ir šokėjai. Juos keitė Trakų krašto totorių ansamblis „Efsane“, rusų šokių grupė „Rodničiok“, vokiečių bendruomenės ansamblis „Heimatgrüss“, ukrainiečių – „Čary“ ir jaunimo „Kalyna“, baltarusių – „Svitanak“ ir tautinių šokių grupė „Vaivorai“. Po jų scenoje pasirodė totorių kultūros centro ansamblis „Ilsu“, rusų dainos - „Zabava“, folkloro – „Jorė“, karaimų šokių „Birlik“, žydų dainų ir šokių – „Fajerlech“.

Žiūrovai ne tik klausėsi dainų, gėrėjosi šokiais. Festivaliui prisiminti jie čia pat veikiančiuose kioskuose galėjo įsigyti rankų darbo rusiškų, baltarusiškų, lenkiškų, totoriškų, vokiškų suvenyrų, kurie liudija apie išradingus, talentingus tautinių bendrijų žmones. O kaip neparagauti totoriškų šimtalapio, plovo, karaimiškų kibinų, kuriais vaišino totorių ir karaimų bendrijų atstovai.

Tautinių mažumų festivalį „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“ parėmė Tautinių mažumų departamentas.