Marcišoro šventė Tautinių bendrijų namuose

Kovo 1 d. Tautinių bendrijų namuose Lietuvos rumunų kultūros bendrija „Dačija“ (pirmininkė Lučija Bartkienė) šventė Marcišorą.

Pradėdama šventę L. Bartkienė pabrėžė, joga tai tradicinė pavasario atėjimo šventė, susijusi su žemdirbystės ciklu, o jos ištakos siekia daugiau nei 8000 metų. Šventės simbolis „MARCIŠOR“ - raudonas ir baltas pumpurėliai, simbolizuojantys meilę ir pagarbą. Dovanodami vienas kitam šį mažą, mielą amuletą, žmonės vieni kitiems linki svajonių išsipildymo, meilės ir laimės  Jos nuomone, džiugu, kad šią šventę bendrija pažymi jau daugiau kaip 30 metų. „Tai pavasario, atgimimo, širdies šventė“, - teigė Lučija.

Šventėje dalyvavo ir susirinkusius jos dalyvius sveikino Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Cosmin George Dinescu ir  Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Serghei Mihov.

Renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Rumunija grupės pirmininkas Algirdas Sysas.

 Renginyje dalyvavo bendrijos „Dačija“ nariai iš Vilniaus, Kretingos ir Kėdainių, kitų tautinių bendrijų nariai, Vilniaus universiteto dėstytojai. Šventės dalyvius muzikiniu sveikinimu džiugino Panevėžio miesto tarybos narys Vitalijus Satkevičius. Žiūrovai šiltais plojimais sutiko jaunuosius renginio dalyvius, kurie skaitė eilėraščius, grojo pianinu ir net demonstravo naujus, populiarius Rumunijoje žaidimus. Šventė skatino prisiminti savo tautos papročius, tautosaką bei senelių tradicijas ir legendas.   

2017 m. gruodžio 6 d. „MARCIŠOR“ tradicija buvo įtraukta į pasaulio UNESCO nematerialųjį kultūros paveldo sąrašą.