VII Rusų autorinės dainos lietuviškasis festivalis

Spalio 11 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko septintasis rusų autorinės dainos lietuviškasis festivalis. Pradėdama renginį Lietuvos rusų susirinkimas pirmininkė Liudmila Riabenko pabrėžė, jog pagrindinis visų ankstesnių festivalių organizatorius yra poetas, autorinės dainos gerbėjas Viktoras Raičevas, nesenai atšventęs savo jubiliejinį 85-ąjį gimtadienį. Ji priminė renginio žiūrovams, kad būtent jo pastangomis buvo parengtas spaudai ir išleistas leidinys „Rusų autorinės dainos antologija Lietuvoje 2001–2014 m.“.

Ji pasveikino  V. Raičevą jubiliejinio gimtadienio proga ir įteikė jam gėlių puokštę.   

Kalbėjęs V. Raičev pabrėžė, jog šio festivalio organizatorius yra asociacija „Lietuvos rusų susirinkimas“ bei jo pirmininkė Liudmila Riabenko. Jis trumpai priminė žiūrovams rusų autorinės dainos istoriją ir akentavo, jog būten rusų autorinės dainos kūrėjai į pirmą vietą iškelia dainos tekstą ir tik po to vertina muziką.  

Festivalio scenoje pirmasis savo kūrybą pristatė praėjusio festivalio konkurso laureatas vilnietis Sergejus Smirnovas. Toliau savo dainas atliko Zoja Miknienė ir Aleksandras Rave, svečiai iš Kauno. Festvalio programą tęsė vilniečiai: Alisa Gladyševa, Natalija Babelčius, Leila MirzojevaLeonidas Majorovas, Aleksandras Kozlovas, Diana Laletina, Margarita Parchomenko, Liubov Koroliova, Aleksa Čerkašina. Pirmą kartą festivalyje dalyvavo Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcinio centro „Dainuojamosios poezijos studijos“ vadovas Stanislovas Karalius ir jo auklėtiniai.

Skambėjo autorinės dainos rusų, lietuvių, jidiš kalbomis.

Šį kartą nebuvo įvardinti festivalio laureatai bei prizininkai, nes, pasak V.Raičevo, dėl finansininių problemų buvo atsisakyta festivalio konkursinės dalies.

Festivalio organizavimą rėmė Tautnių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.