Spektaklis „Lvovo geto noktiurnas“

Spalio 17 d. Tautinių bendrijų namų renginių salėje žiūrovams spektaklį-rekviem „Lvovo geto noktiurnas“ pristatė  Lvovo krikščioniškasis teatras „Emanuil“. Spektaklio scenarijaus autorė ir režisierė – Žana Goraj. Spektaklyje dalyvavo muzikantai: Sergej Doboš (smuikas) ir Jevgenij Musijec (bajanas).

Lvovo krikščioniškasis teatras „Emanuil“, kuriam 18 metų vadovauja Žana Goraj, jau antrą kartą Tautinių bendrijų namuose pristato savo kūrybą. Ž.Goraj pasakojo, kad su savo spektakliais dažnai lankosi ligoninėse, vyresnio amžiaus žmonių globos namuose.

Spektaklis-rekviem pasakoja apie Lvovo getą antojo pasaulinio karo metais. Per eilinių žmonių pergyvenimus atskleidžiama baisiausia XX a. tragedija.

Išsigandę vaikai ir moterys geto kaliniai, fašistų karininkas ir policajus, esesininkė, garsios komandos tarsi perkėlė spektaklio žiūrovus į tolimą praeitį, į gyvenimą, galintį baigtis vienu akimirksniu... Nuoširdi atlikėjų vaidyba, muzika iš kino filmo „Šindlerio sąrašas“, istorinės archyvinės to meto ir tų įvykių nuotraukos salėje sukūrė gilų emocinį foną, padėjusį žiūrovams suvokti vykusios tragedijos mastą.

Pasibaigus spektakliui atsistoję žiūrovai plojimais tarsi išsakė žodžius: „Nepamiršti! Tai neturi pasikartoti!“   

Žiūrovų vardu spektaklio atlikėjams dėkojo Tautinių bendrijų namų direktorė A. Gedaminskienė  ir įteikė lietuvišką šakotį.

.