Koncertas „Yra tik akimirka...“

Kovo 1 d. – pirmąją kalendorinio pavasario dieną  - Tautinių bendrijų namuose gyvos muzikos koncertą „Yra tik akimirka...“ surengė Liubov Voroncova ir Nikolaj Moroziuk.

Skaityti plačiau

Visuomenė jau renka įsimintiniausias metų žmogaus teisių iniciatyvas

Typography

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2017: išrinkite labiausiai prisidėjusius prie žmogaus teisių pažangos Lietuvoje
 

Skaityti plačiau

Tautinių bendrijų namuose - Marcišoro šventė

Kovo 3 d. Tautinių bendrijų namuose jau 25 kartą Lietuvos rumunų kultūros bendrija „Dačija“ (pirmininkė Lučija Bartkienė) surengė Marcišoro šventę. Joje dalyvavo bendrijos nariai, Rumunijos ir Moldovos Respublikos ambasadų Lietuvoje darbuotojai, įvairių šalies tautinių bendrijų atstovai.

Skaityti plačiau

Parodos „Senasis Vilniaus Žvėrynas“ pristatymas

Vasario 24 d. Tautinių bendrijų namų Svetainėje visuomenei pristatyta vilniečio Arkadijaus Kanduralovo (1883–1973) tapybos darbų paroda „Senasis Vilniaus Žvėrynas“.

Parodos atidaryme dalyvavo Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto rusų filologijos katedros vedėjas doc.dr. Pavel Lavrinec. Jis pabrėžė aktyvią visuomeninę A. Kanduralovo (slapyvardis – A.Avlovas) veiklą ikikariniame Vilniuje: to meto spaudoje gausu dailininko straipsnių, feljetonų, atskleidžiančių to meto aktualijas, Vilniaus rusų bendruomenės vakarų organizavimas, spektaklių pagal A.Čechovo, A.Ostrovskio pjeses, kuriuose jis pats dažnai vaidindavo pagrindinius vaidmenis, statymas.

Prisiminimais apie A. Kanduralovą dalijosi jo anūkai Roman Kanduralov ir Sergej Petelin. Jie dėkojo Romano Kanduralovo žmonai Violetai, kurios iniciatyva ir darbu buvo parengta ši paroda.     

Renginio dalyviams koncertavo Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos auklėtinė Mažena Bužinska (mokytoja Rita Katinienė) ir koncertmeisteris Jurgis Aleknavičius.

 
Skaityti plačiau

Sveikinimas Estijos Nepriklausomybės paskelbimo 100-ųjų metinių proga

Typography

 

 

Skaityti plačiau

Tapybos paroda "Senasis Vilniaus Žvėrynas"

Typography

Paroda "Senasis Vilniaus Žvėrynas dailininko Arkadijaus Kanduralovo (1883-1973) tapyboje"

Skaityti plačiau

Valstybės atkūrimo šimtmetis

Typography

Gerbiamieji! 

Sveikiname Jus Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių proga.

Skaityti plačiau

„Mus vienija poezija ir muzika“

„Mus vienija poezija ir muzika“ – tokiu šūkiu vadovaujasi Kauno G. Deržavino rusų literatūros klubo nariai, šių metų sausį minėję savo klubo įkūrimo 10-ąsias metines. Šia proga vasario 3 d. Tautinių bendrijų namuose jie surengė iškilmingą minėjimą, į kurį susirinko gausus būrys poezijos ir muzikos mylėtojų.

Skaityti plačiau

Tradicinė Duonos šventė

Vasario 2 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė Duonos šventė. Joje trylikos tautinių bendrijų atstovai pristatė nacionalinius savo tautų kepinius, konditerijos gaminius, pasakojo su duona susijusius papročius, vartojimo tradicijas.

Duonos šventė Tautinių bendrijų namuose jau turi savo istoriją. Pirmą kartą ji buvo surengta 2005 m. žinomo politiko, dabar europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva ir vadinosi „Mūsų duona“. Tada joje dalyvavo septynios tautinės bendrijos.

„Šiemet mūsų tradicinė šventė vyksta jubiliejiniais metais. Minime labai svarbią Lietuvos istorijoje datą – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Šia proga norėjome truputį pakeisti ir mūsų Duonos šventę, akcentuoti, kad ji jau turi savo istoriją“, - sakė L Bartkinė.

Skaityti plačiau

Kviečiame siūlyti kandidatus

Typography

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu jau penktus metus organizuoja Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus. Jų metu bus apdovanojami lygybės ir įvairovės srityje 2017 metais pasižymėję asmenys, organizacijos, idėjos, projektai, iniciatyvos, poelgiai ar veiksmai. Kviečiame siūlyti kandidatus skirtingoms nominacijoms.

Skaityti plačiau