„Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“

Gegužės 17 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ketvirtą kartą vyko kasmetinis renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“. Po Didžiosios Renesansinės menės skliautais skambėjo lietuvių kalba iš keturiasdešimties kitataučių, atstovavusių dvidešimt penkioms šalims, lūpų. Jie skaitė lietuvių kūrėjų eiles ir dainavo lietuvių kompozitorių dainas. Pažymint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, koncerto programa buvo sudaryta iš 1918–2018 metais parašytų kūrinių.

Šie atlikėjai – tai įvairaus amžiaus ir užsiėmimų žmonės. Tarp jų daug studentų, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, kiti mūsų šalyje turi verslą. Jie trumpesnį ar ilgesnį laiką gyvena Lietuvoje, jau kalba lietuviškai.

Didžiuojamės, kad šiame renginyje dalyvavo ir Tautinių bendrijų namų valstybinės kalbos mokymo centre vykstančių kursų klausytojai – Vera Preisas dainavo lietuvių liaudies dainą „Palinko liepa šalia kelio“, Nelli Zhangalova atliko grupės „Rebelheart“ dainą „Kelias pas tave“. Tatjana Kosobuckaja skaitė Maironio eilėraštį „Pavasaris“, o S.Nėries eilėraščius „Lauk manęs“ ir „Kaip žydėjimas vyšnios“ - Jelena Aškelovič bei Sheryl Radziszewski. Joms renginiui pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Pakalkienė.  

Nuo viduramžių Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei buvo būdinga daugiakalbystė ir tautinė tolerancija. Šių metų renginys yra tokio kultūrinio vyksmo tęsinys. Projekto „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ dalyviai per lietuvių poeziją ir dainas artimiau susipažįsta su mūsų šalies kultūra.

Šis renginys yra tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ dalis.

Projekto „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ iniciatorius - asociacija "Balturka". Tautinių bendrijų namai - projekto  partneris.