Mokiniai apie dailininko M. Dobužinskio gyvenimą ir kūrybą

Balandžio 25 d. Vilniaus Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko miesto mokinių konferencija „Dailininko M. Dobužinskio kūryba Lietuvos kultūroje“. Tai projekto „Pažink savo kraštą Lietuvą. Dailininkas M. Dobužinskis“ dalis.

Patys mokiniai rinko pranešimams medžiagą apie dailininko gyvenimą, jo kūrybinius ieškojimus ir atradimus. Pranešimuose buvo nušviesta M. Dobužinskio kūrybinio kelio pradžia. , ryšiai su Lietuva, dailininko indėlis į Lietuvos scenografiją, heraldiką, dviejų didžių meno korifėjų – M. Dobužinskio ir M. K. Čiurlionio – bendradarbiavimas bei draugystė ir kt.

„M. Dobužinskio kūryba peržengė valstybių ir žemynų sienas. Jo paveikslų yra daugelyje pasaulio muziejų. Džiugu, kad mūsų jaunoji karta domisi dailininko kūryba, - sakė konferencijoje kalbėjusi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorė Regina Lopienė. Ji papasakojo apie muziejaus atliekamą darbą, propaguojant M. Dobužinskio kūrybinį palikimą.

Parengti konferenciją mokiniams padėjo projekto „Pažink savo kraštą Lietuvą“. Dailininkas M. Dobužinskis“ vadovė mokytoja Tatiana Kolomiets. Ji yra didelė M. Dobužinskio kūrybos propaguotoja Lietuvoje, vadovauja visuomeninei organizacijai „Tiltai“, kuri rengia tarptautines konferencijas apie šio menininko gyvenimą ir kūrybą, rūpinasi jo šeimos kapaviete Rasų kapinėse Vilniuje.