Pristatyta multimedijos plokštelė, skirta Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektams

Kovo 16 d. Tautinių mažumų departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pristatyta multimedijos plokštelė, skirta Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektams. Departamento iniciatyva išleistame diske – fotografo Kosto Šukevičiaus įamžinti Lietuvos tautinių bendruomenių paveldo objektai 3D panoraminėse nuotraukose. Šioje multimedijos plokštelėje pristatomas Lietuvos lenkų ir žydų bendruomenių paveldas.

Renginį pradėjusi Tautinių mažumų departamento prie LRV  tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriaus vedėja Vaiva Vėželytė-Pokladova atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad Departamentas, supažindindamas visuomenę su Lietuvos tautinių bendruomenių paveldo objektais, skatina plačiau domėtis daugiatautės Lietuvos istorija.

Renginyje dalyvavo ir įžvalgomis apie šalies tautinių bendruomenių paveldą, jo reikšmę ir dar neatskleistas galimybes dalinosi Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė, Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis, laikinai einanti Valstybinio turizmo departamento direktorės pareigas Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, žurnalistė, gidė, knygų apie Pietryčių Lietuvos kultūros objektus bendraautorė Aurelija Arlauskienė, Lietuvos žydų bendruomenės atstovas Martynas Užpelkis. 

Renginį moderavo interneto portalo Bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys.

Tai jau antrasis panoraminių fotografijų, pristatančių Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektus, rinkinys. Pirmasis išleistas 2012 m.