Kvietimas į Ukrainos Nepriklausomybės Dienos minėjimą

Kvietimas į Ukrainos Nepriklausomybės Dienos minėjimą

Šių metų rugpjūčio 22 dieną, 17 val. Vilniaus Karininkų Ramovėje vyks koncertas skirtas Ukrainos Nepriklausomybės Dienai paminėti.

Skaityti plačiau

Lietuvos romų bendruomenės susirinkimas

Typography

Tautinių bendrijų namuose rugpjūčio 12 d. įvyko naujai įsteigtos nevyriausybinės organizacijos – Lietuvos romų bendruomenė – susirinkimas. Renginyje kalbėjo Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas Išvanas Kvik, partneriai iš kitų šalies romų visuomeninių organizacijų bei svečiai iš užsienio valstybių.  

 
Skaityti plačiau

Totorių vasara

Typography

Birželio 19-27 d. Totorių kultūros centras kartu su Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga Trakuose pirmą kartą surengė Totorių kūrybinę vasaros mokyklą. Joje dalyvavo vaikai nuo penkių iki trylikos metų, o taip pat jaunimas ir senjorai iš Vilniaus, Nemėžio, Keturiasdešimt totorių, Grigiškių gyvenviečių, Švenčionių, iš viso apie 40 žmonių.

Renginys vyko kempinge Slėnyje. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Prieš keletą šimtmečių čia buvo totorių gyvenvietė.

Mokiniams buvo parengta įdomi ir įvairi programa. Jie ne tik susipažino su Volgos ir Krymo totorių folkloru, bet ir patys dainavo, šoko, mokėsi groti totorių nacionaliniais muzikos instrumentais.

 
Skaityti plačiau

Fotografijų paroda „Mūsų tautinių bendrijų moterys“

Typography

Tautinių bendrijų namų Svetainėje eksponuojama fotografijų paroda „Mūsų tautinių bendrijų moterys“. Tai pirma paroda iš gausaus Tautinių bendrijų namų foto archyvo. Parodoje eksponuojamos 15 meninių fotografijų - portretų, kuriose įamžintos šalies tautinių bendrijų nevyriausybinių organizacijų lyderės.

Skaityti plačiau

Kvietimas paminėti Tarptautinę romų holokausto aukų atminimo dieną

Lietuvos  čigonų bendrija “Čigonų laužas“ ir Romų visuomenės centras

kviečia Jus kartu paminėti Tarptautinę romų holokausto aukų atminimo dieną 2014 m. rugpjūčio 02 d.

Skaityti plačiau

Paroda „Karaimų darbai ir sukaktys: 1904-2014“

Trakų salos pilyje eksponuojama paroda „Karaimų darbai ir sukaktys: 1904-2014“, kurią parengė Lietuvos karaimų kultūros bendrija ir Trakų istorijos muziejus.

Skaityti plačiau

Filmo „Haytarma“ („Sugrįžimas“) peržiūra

Liepos 9 d. kino teatro „Multikino“ 5 salėje  vyko išskirtinis kino seansas, kuriame buvo demonstruotas vaidybinis filmas „Haytarma“ („Sugrįžimas“). Surinktos lėšos bus skirtos Krymo totorių televizijai ATR remti.

 
Skaityti plačiau

Svečiuose - Rumunijos nacionalinio kamerinio choro „Madrigal“ artistai

Liepos 8 d. Tautinių bendrijų namuose lankėsi Rumunijos nacionalinio kamerinio choro „Madrigal“ artistai. Dainininkai po puikaus koncerto „Rumunijos legendų takais“ Šv. Kotrynos bažnyčioje susitiko su Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ nariais.

 
Skaityti plačiau

Kupolė

Typography
Maloniai kviečiame visus į liepos 5 d. vyksiančią
Tradicinę Baltarusių tautinės mažumos kultūros paveldo  šventę „Kupolė“
Renginio vieta: UAB „Alvora“ poilsio bazėje  „Vilkokšnis“, įsikūrusioje vaizdingame Aukštadvario regioniniame parke,
ežero pakrantėje, adresu Jankovicų k., Gendavės sen., Trakų r.
 
Skaityti plačiau

Tautinių kultūrų festivalis „BALTIJOS AUŠROS“

Palangoje birželio 28 d. vyko tradicinis III Lietuvos ir Baltarusijos tautinių kultūrų festivalis „BALTIJOS  AUŠROS“. Į renginį gausiai susirinko tautinių bendrijų kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų, bei svečiai iš kaimyninės Baltarusijos Respublikos.

 
Skaityti plačiau